Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Sıkça Sorulan Sorular


1. Derginiz Uluslararası Nitelikte Bir Dergi Midir?

EVET, ULUSLARARASI BİR DERGİDİR. Journal Of Social, Humanities And Administrative Sciences (JOSHAS) dergisi uluslararası dergi niteliğinde olup, ulusal ve uluslararası 16 farklı indeksi tarafından taranmaktadır.

2. Derginiz Hangi Aralıklarda Yayınlanmaktadır?

AYLIK (Yayına Hazır Olan Makaleler Bekletilmeden Yayınlanmaktadır)

3. Derginiz Hakemli Bir Dergi Midir?

EVET, HAKAMELİ BİR DERGİDİR. JOSHAS dergi sistemine yüklenen çalışmalar, ilk önce alan editörleri tarafından incelenmekte ve uygun bulunan çalışmalar, hakeme yönlendirilmektedir. Hakem sürecinde çift kör hakemlik sistemi ile çalışılmakta olup, yazar bilgileri hiçbir şekilde hakemler tarafından görülememektedir.

4. Derginiz Doçentlik Kriterleri Kapsamında Mıdır?

EVET, DOÇENTLİK KRİTERİ KAPSAMINDADIR. Journal Of Social, Humanities And Administrative Sciences (JOSHAS) dergisi, sosyal bilimler alanında sosyal ve beşeri bilimler doçentlik kriterlerine göre uluslararası dergi statüsünde 5 Puanlı dergiler arasında yer almaktadır. 

5. Derginiz Akademik Teşvik Kriterleri Kapsamında Mıdır?

EVET, Journal Of Social, Humanities And Administrative Sciences (JOSHAS) dergisi, AKADEMİK TEŞVİK KRİTERİNE UYGUN statüde bir dergidir.

6. Derginizde Yayımlanan Makaleler İçin DOI Numarası Verilmekte Midir?

EVET, her makale için yayın aşamasında makalelere DOI numarası atanmaktadır. 

7. Aynı Yazar (Yazarlar), Birden Fazla Çalışmasını Aynı Sayıda Yayımlatabilmekte Midir?

Yayın kurulu ve editörler kurulunun özel onayı ile bu durum mümkündür lakin etik açısından çok uygun bulunmadığından dolayı, özel durumlar ve inisiyatif gerektiren durumlar harcinde genellikle tercih edilmemektedir.

8. Derginiz Hangi Dillere Yayın Kabul Etmektedir?

Journal Of Social, Humanities And Administrative Sciences (JOSHAS) dergisinde Türkçe ve İngilizce öncelikli olmak üzere diğer dillerde hazırlanan çalışmalar kabul edilmektedir. 

9. Hakem Değerlendirme Süreci Ne Kadar Zamanda Tamamlanmaktadır?

Hakemlere yönlendirilmiş olan çalışmalar için hakemlerden 30 gün içerisinde değerlendirme yapması rica edilmektedir. Herhangi bir gecikme durumunda ise başka bir hakeme yönlendirme yapılarak sürecin hızlı bir şekilde tamamlanmasına gayret gösterilmektedir. Bu süreç içerisinde hakemlerden herhangi bir dönüş sağlanamaması durumunda ise alan hakemi ve editörler kurulu tarafından çalışma değerlendirilerek sonuca ulaşılmaktadır.

10 Hakem Süreci Hakkında Yazarlara Bilgi Verilmekte Midir?

Hakem süreci dergi web sistemi üzerinden yapıldığından dolayı, yazarların ONLINE MAKALE GÖNDERME menüsünden giriş yaparak yayın durumunu takip etme imkanı söz konusudur. Ayrıca sistem tarafından, kayıt olunan mail adresine de otomatik bilgi maili gönderilmektedir.

11. Yazarlara Kendisine Ait Çalışmanın Hangi Hakemler Tarafından Değerlendirildiğine Dair Bilgi Verilmekte Midir?

Hiçbir çalışmanın hakem değerlendirilmesine ait bilgi yazar tarafından istense dahi verilmemektedir.

12. Derginizde Yayımlanan Makaleleri Basılı Olarak Almak Mümkün Müdür?

Journal Of Social, Humanities And Administrative Sciences (JOSHAS) Dergisi online bir dergidir. Bu nedenle makalelere dergi sayfası menüsünde yer alan arşiv kısmından ve son sayı kısmından ulaşabilirsiniz. İlgili sayı ve cilt içinde KAPAK, İÇİNDEKİLER, JENERİK ile MAKALE sayfalarını ayrı ayrı bilgisayarınıza kaydetmeniz mümkündür.


Advanced Search


Announcements


Address :Russian Science Academy Mahaçkala / Russian Federation
Telephone :+90 539 673 66 66 & +90 543 373 80 81 Whatsapp Fax :
Email :ssssjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri