Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Sıkça Sorulan Sorular


1. Derginiz Uluslararası Nitelikte Bir Dergi Midir?

JOURNAL OF SOCIAL, HUMANITIES AND ADMINISTRATIVE SCIENCES dergisi uluslararası dergi niteliğinde olup, ulusal ve uluslararası 22 farklı indeksi tarafından taranmaktadır.

2. Derginiz Hangi Aralıklarda Yayınlanmaktadır?

AYLIK

3. Derginiz Hakemli Bir Dergi Midir?

JOURNAL OF SOCIAL, HUMANITIES AND ADMINISTRATIVE SCIENCES dergi sistemine yüklenen çalışmalar, ilk önce alan editörleri tarafından incelenmekte ve uygun bulunan çalışmalar, hakeme yönlendirilmektedir. Hakem sürecinde çift kör hakemlik sistemi ile çalışılmakta olup, yazar bilgileri hiçbir şekilde hakemler tarafından görülememektedir.

4. Hakem Değerlendirme Süreci Ne Kadar Zamanda Tamamlanmaktadır?

Hakemlere yönlendirilmiş olan çalışmalar için hakemlerden en geç 21 gün içerisinde değerlendirme yapması rica edilmektedir. Herhangi bir gecikme durumunda ise başka bir hakeme yönlendirme yapılarak sürecin hızlı bir şekilde tamamlanmasına gayret gösterilmektedir. Bu süreç içerisinde hakemlerden herhangi bir dönüş sağlanamaması durumunda ise  alan hakemi ve editörler kurulu tarafından çalışma değerlendirilerek sonuca ulaşılmaktadır.

5. Hakem Süreci Hakkında Yazarlara Bilgi Verilmekte Midir?

Hakem süreci dergi web sistemi üzerinden yapıldığından dolayı, yazarların ONLINE MAKALE GÖNDERME menüsünden giriş yaparak yayın durumunu takip etme imkanı söz konusudur. Ayrıca sistem tarafından, kayıt olunan mail adresine de otomatik bilgi maili gönderilmektedir.

6. Aynı Yazar (Yazarlar), Birden Fazla Çalışmasını Aynı Sayıda Yayımlatabilmekte Midir?

Yayın kurulu ve editörler kurulunun özel onayı ile bu durum mümkündür lakin etik açısından çok uygun bulunmadığından dolayı, özel durumlar ve inisiyatif gerektiren durumlar harcinde genellikle tercih edilmemektedir.

7. Derginiz Hangi Dillere Yayın Kabul Etmektedir?

JOURNAL OF SOCIAL, HUMANITIES AND ADMINISTRATIVE SCIENCES dergisinde sadece Türkçe ve İngilizce dillerde hazırlanan çalışmalar kabul edilmektedir. 

8. Yazarlara Kendisine Ait Çalışmanın Hangi Hakemler Tarafından Değerlendirildiğine Dair Bilgi Verilmekte Midir?

Hiçbir çalışmanın hakem değerlendirilmesine ait bilgi yazar tarafından istense dahi verilmemektedir.

9. Derginizde Yayımlanan Makaleler İçin DOI Numarası Verilmekte Midir?

Evet her makale için, yayın aşamasında makalelere DOI numarası atanmaktadır. 

10. Derginiz Doçentlik Kriterleri Kapsamında Mıdır?

JOURNAL OF SOCIAL, HUMANITIES AND ADMINISTRATIVE SCIENCES Dergisi, sosyal bilimler alanında sosyal ve beşeri bilimler doçentlik kriterlerine göre uluslararası dergi statüsünde yer almaktadır. 


Advanced Search


Announcements


Address :Russian Science Academy Mahaçkala / Russian Federation
Telephone : Fax :
Email :ssssjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri